Niecodzienne branże: Jak działa wypożyczalnia toalet?

wypożyczalnia toalet przenośnych Toaleta przenośna. Każdy z nas z pewnością widział, nie jeden nawet korzystał… Skąd biorą się toalety przenośnie podczas eventów? Kto przywozi je do Tatrzańskiego Parku Narodowego? Gdzie „stacjonują”, kiedy w okolicy nie ma żadnej imprezy? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak działają wypożyczanie toalet przenośnych i skąd wziął się ich pomysł na biznes, ten artykuł z pewnością Cię nie rozczaruje.

Skąd się biorą i gdzie znikają?

Pojawiają się w długich rzędach przy okazji każdej większej imprezy… Bywa, że w jednym rzędzie możemy ich naliczyć dziesiątki, a rzędów co najmniej kilka. Skąd biorą się toalety przenośnie i gdzie znikają po zakończeniu eventu? O ile toaletę przenośną można sobie kupić, o tyle zakup kilkudziesięciu takich toalet nie opłacałby się, żadnemu organizatorowi imprez masowych. Dlatego każdy z nich ma w z zanadrzu wypożyczalnie toalet przenośnych, które mogą jednorazowo udostępnić nawet kilkaset kabin.

Wszystko zaczyna się od oszacowania liczby uczestników imprezy i jej skonsultowania z wypożyczalnią. Każda wypożyczalnia toalet doskonale wie, jaka minimalna liczba kabin jest niezbędna do obsłużenia danej imprezy. Następnie przychodzi pora na ustalenie modelu kabiny – dobre wypożyczalnie toalet posiadają w swoim asortymencie nawet kilka różnych rodzajów kabin, od tych najprostszych, po kabiny wyposażone w umywalki i ręczne lub nożne spłuczki. Kiedy znamy już liczbę potrzebnych kabin i mamy wybrany ich model przychodzi pora na ich rozmieszczenie. Czasami za rozmieszczenie przenośnych toalet odpowiada sama wypożyczalnia, innym razem miejsce oraz sposób rozmieszczenia toalet wskazuje organizator eventu lub właściciel gruntu, na którym ma on miejsce. Prawidłowe rozmieszczenie kabin jest kluczowe dla zapewnienia ich funkcjonalności. Dlatego najczęściej stawia się je w długich rzędach nieco na obrzeżu, ale niezbyt daleko do centrum wydarzenia. Po zakończonej imprezie toalety są przewożone do wypożyczalni, gdzie – na placu składowym – są opróżniane z nieczystości, myte i dezynfekowane. Tak zaopatrzone toalety przenośne czekają na kolejny event.

Jak wybrać wypożyczalnię toalet, żeby się nie rozczarować?

Wydawać by się mogło, że wynajem toalet przenośnych to usługa, której nie da się sknocić. Praktyka udowadnia, że tak nie jest. Dlatego, żeby mieć pewność, że nasza impreza – niezależnie od tego czy jest mała, czy duża – zostanie odpowiednio zabezpieczona w sanitariaty warto wybrać wypożyczalnię, która posiada szeroki asortyment dostępnych kabin i stacji mycia rąk, a obok usług wynajmu toalet przenośnych oferuje również ich serwis. Serwis toalet, w szczególności opróżnianie zbiorników na nieczystości i mycie kabin jest szczególnie istotny w przypadku wynajmu długoterminowego. Nie oznacza to jednak, że podczas kilkudniowego eventu masowego toalety nie wymagają serwisu, przeciwnie. Wypożyczalnia toalet przenośnych zajmująca się serwisowaniem kabin często wlicza podstawową obsługę serwisową w cenę wynajmu. Stawka dobowa jest w tym przypadku nieco wyższa niż u konkurencji nie oferującej serwisu, ale za to mamy pewność, że toalety przenośne będą utrzymane w należytym stanie sanitarnym przez cały czas trwania wynajmu.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)