Toalety przenośne na imprezy plenerowe

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009r. o bezpieczeństwie imprez masowych organizator wydarzenia jest zobowiązany do zapewnienia zaplecza higieniczno-sanitarnego, co w pewnym sensie wpisuje się w obowiązek zapewnienia uczestnikom wydarzenia bezpieczeństwa. Zaplecze sanitarne eliminuje ryzyko zagrożeń higienicznych i biologicznych, jednocześnie wpływa na estetykę terenu oraz możliwość jego dalszego komfortowego użytkowania po zakończeniu imprezy. W praktyce, w wielu przypadkach obowiązek ten jest realizowany poprzez wynajem toalet przenośnych oraz pozostałych urządzeń sanitarnych – pisuarów, zestawów do mycia rąk. 

Nie każda impreza plenerowa nosi znamiona imprezy masowej – impreza masowa to impreza artystyczno-rozrywkowa albo sportowa, w której jednocześnie uczestniczy przynajmniej 500 osób. W związku z powyższym, piknik firmowy może być traktowany jako impreza masowa lub nie. Zależy to w dużej mierze od rozmiaru firmy i tego, czy do udziału w wydarzeniu są zaproszeni wyłącznie pracownicy, czy też pracownicy z rodzinami. Tak, czy inaczej zasadnym jest zorganizowanie na potrzeby wydarzenia odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego. W poniższym artykule podpowiemy jak to zrobić. 

Toalety przenośne i sprzęt sanitarny 

Organizację zaplecza sanitarnego warto rozpocząć od nawiązania współpracy z doświadczonym dostawcą toalet przenośnych i mobilnego sprzętu sanitarnego. Firma wyspecjalizowana w tego typu usługach dostarczy nam niezbędnych informacji w zakresie:

  • określenia najbardziej optymalnej liczby kabin WC, 
  • określenia najbardziej optymalnej liczby pisuarów dla mężczyzn, 
  • określenia potrzeby instalacji dodatkowych zewnętrznych stacji mycia rąk (dobrej jakości kabiny WC posiadają wbudowane umywalki), 
  • częstotliwości wywozu nieczystości, mycia i dezynfekcji kabin WC oraz pozostałego sprzętu sanitarnego (dotyczy imprez kilkudniowych), 
  • częstotliwości uzupełniania środków higieny (papieru toaletowego, mydła, ręczników papierowych).

toalety przenośne przenośna toaleta

Dysponując kompletem informacji możemy podjąć decyzję o skorzystaniu z usług tej firmy lub porównać jej ofertę z ofertą innych dostawców. Przy porównywaniu ofert warto zwrócić uwagę na szereg rozbieżności dotyczących zakresu usługi. Niektóre firmy, aby sztucznie obniżyć cenę wynajmu toalet przenośnych rozbijają cenę usługi na szereg usług dodatkowych. W praktyce może się więc okazać, iż niższa cena wynajmu niesie za sobą bardzo wysokie koszty ukryte, z których nie jesteśmy w stanie zrezygnować m.in. ze względu na ograniczenia wynikające z logistyki wywozu nieczystości czy transportu kabin WC i urządzeń sanitarnych na miejsce wydarzenia i z powrotem na plac składowy firmy.

Kto może zamówić toalety przenośne?

Z usług wynajmu toalet przenośnych może skorzystać każdy. WC Chatka współpracuje z klientami indywidualnymi, biznesowymi oraz jednostkami administracji publicznej. Nasze toalety przenośne obsługują imprezy niezależnie od skali, a bogata oferta mobilnych sanitariatów pozwala na dostosowanie strefy sanitarnej do wymogów każdego wydarzenia. 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)