Ile kosztuje wynajem toalety przenośnej?

toaleta przenośnaWynajem toalety przenośnej to rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić dostęp do zaplecza sanitarnego w przestrzeni, w której przeprowadzenie przyłącza do stałego węzła sanitarnego z różnych względów nie może zostać wykonane, lub jest zwyczajnie nieopłacalne. Ile kosztuje wynajem takiej toalety? Od czego zależy koszt wynajęcia przenośnego WC? Kto może skorzystać z usługi wynajmu toalety przenośnej?

Powszechnie uważa się, że wynajem toalet przenośnych to usługa zarezerwowana dla klienta biznesowego, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego. Tymczasem z usługi wynajmu toalety przenośnej może skorzystać każdy, także klient prywatny wynajmując toaletę na potrzeby placu budowy czy działki rekreacyjnej. Jest to więc usługa uniwersalna i ogólnodostępna, o czym warto pamiętać decydując się na zakup działki typu ROD, terenu rekreacyjnego czy działki budowlanej.

Od czego zależy koszt wynajmu toalety przenośnej?

To, ile faktycznie wyniesie koszt wynajmu toalety przenośnej jest uzależnione do wielu czynników. Dlatego też usługi wynajmu przenośnego WC są każdorazowo wyceniane indywidualnie, przy czym wycena jest niezobowiązująca i bezpłatna. Wśród czynników decydujących o cenie wynajmu mobilnej kabiny sanitarnej na uwagę zasługuje:

  • okres wynajmu – stawki dla wynajmu krótkoterminowego różnią się od stawek dla wynajmu długoterminowego, dlatego też czasookres wynajmu może znacząco wpływać na finalny koszt usługi, decydując o tym, że z perspektywy klienta zarówno najem krótko- jak i długookresowy będzie opłacalny;
  • lokalizacja – teren, w ramach jakiego będzie użytkowana toaleta przenośna ma duże znaczenie z perspektywy wyboru odpowiedniej kabiny, to z kolei decyduje o cenie usługi wynajmu (renomowane wypożyczalnie toalet typu toy toy oferują kabiny o zróżnicowanej konstrukcji i standardzie, ceny wynajmu w tym przypadku są uzależnione od typu kabiny);
  • usługi serwisowe – wiele firm rezygnuje z serwisu toalet przenośnych w trakcie trwania wynajmu, co tylko z pozoru obniża koszt usługi, w praktyce klienci są zmuszeni do ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu regularnego opróżniania WC lub organizacji świadczeń serwisowych we własnym zakresie.

Starając się oszacować koszt wynajmu toalety przenośnej warto uwzględnić powyższe czynniki, jak również szereg usług dodatkowych, które mogą – ale nie muszą – być wliczone w cenę wynajmu. Do takich usług bardzo często należy transport przenośnej kabiny sanitarnej na miejsce jej użytkowania oraz jej późniejszy odbiór. To wszystko sprawia, że oferta, która na pierwszy rzut oka wydawała się najtańsza szybko okazuje się znacznie droższa niż oferta firmy oferującej kompleksową obsługę toalety przenośnej.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)