Toaleta na działkę – jakie są możliwości?

Toaleta przenośna na działkęWybór właściwej toalety przenośnej na działkę nie jest prosty – musi ona być nie tylko komfortowa, zapewniać prywatność, ale przede wszystkim spełniać wymogi regulaminowe. Czy lepiej jest zbudować ją na własną rękę, czy może wynająć?

Toalety na działkach są potrzebne nie tylko w trakcie budowy samego domu, ale też w momencie gdy korzystamy z terenu rekreacyjnie, a wciąż nie mamy podłączonych mediów. Zdarza się, że na niektórych terenach podłączenie podstawowych mediów jest niemożliwe i jedynym rozwiązaniem pozostaje korzystanie z toalet, które trzeba samodzielnie wypróżniać. Jakie są zatem możliwości, jeśli chodzi o toalety na działkę?

Własna toaleta, osobisty problem

Duża popularnością na działkach ROD cieszą się własnoręcznie wykonane wychodki – są estetyczne, wpisują się w okoliczną architekturę. Problemem pozostaje ich wypróżnianie – tego typu toalety muszą być bowiem wyposażone w zbiorniki, które należy samemu oczyszczać. Jak to zrobić, jeśli nie mamy szamba? Rozwiązaniem jest niestety łamanie przepisów, które związane są z niewłaściwą utylizacją odpadów lub zawiezienie zbiornika do miejsca, które taką utylizacją się zajmuje.

Kolejnym problemem, który związany jest z tego typu toaletami to nieprzyjemny zapach, który trudno zneutralizować. Owszem, stosuje się w nich silną chemię, ale nie jest ona tak mocna, jak ta stosowana w toaletach przenośnych. Higiena, jaka panuje w takich miejscach nie spełnia wobec tego podstawowych zasad.

Wielu właścicieli działek nie posiada również pozwolenia na budowę szamba – wpływ ma na to bliskość źródła wody pitnej, jak i rodzaj terenu. Trudno bowiem o właściwą instalację i zabezpieczenia w miejscach bagnistych, czy położonych na skraju jeziora.

Wynajem toalet – odbiór nieczystości i komfort

Na wielu działkach – zarówno ROD, jak i rekreacyjnych – doskonale sprawdzi się wynajem toalet przenośnych. Pełnią one podobną funkcję do klasycznych wychodków, ale o wywóz nieczystości, a także serwis nie trzeba martwić się samemu – zadba o to właściciel, który cyklicznie opróżni zbiorniki, a także wykorzysta właściwą chemię, która pozwoli zachować WC w dobrym stanie, a także zapobiegnie wydzielaniu niepożądanych aromatów.

Dodatkową zaletą przenośnych WC jest także wybór modeli – wersje bardziej zaawansowane posiadają pisuary i umywalki, które spełniają podstawowe potrzeby i pozwalają dłużej zachować świeżość, a także podstawy higieny.

Toalety przenośne likwidują również problem braku podłączenia poszczególnych mediów, czy braku szamba – o nieczystości nie musi martwić się właściciel posesji, bowiem cykliczny serwis cały problem z wywozem nieczystości bierze na siebie.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)