Wynajem toalety przenośnej – czy warto?

Wynajem toalety przenośnejPrzenośna toaleta sprawdzi się w wielu przypadkach. To dobre rozwiązanie zarówno w trakcie prowadzonej budowy, jak i na działkach, kempingach czy parkach. Jakie są jej zalety, a jakie wady? I jak wybierać ją mądrze?

Toaleta przenośna rozwiązuje problem załatwiania potrzeb fizjologicznych przede wszystkim w miejscach, gdzie jej postawienie jest niemożliwe lub dopiero powstanie. Sprawdzi się tak na działkach, jak i w trakcie budowy. Warto pomyśleć o niej również w parkach czy innych miejscach użyteczności publicznej, gdzie korzystanie z toalety jest konieczne.

Toalety przenośne – zalety

Zaletą toalety przenośnej jest to, że nie musimy martwić się o miejsce i sposób załatwiania potrzeb fizjologicznych. Choć w wielu przypadkach można zrobić to w dosyć ustronnym miejscu, jest to po prostu niekomfortowe, a nierzadko – szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych mało przyjemne. Załatwianie potrzeb na łonie natury nie jest też higieniczne – brakuje umywalek, w których można byłoby spokojnie umyć ręce.

Toaleta przenośna pozwala na załatwienie wszystkich potrzeb fizjologicznych w jednym miejscu, a do tego najczęściej wyposażona jest także w małą umywalką, dzięki czemu można również umyć w niej ręce. Rozwiązuje również problem wywozu szamba czy braku kanalizacji – ich wywozem zajmuje się profesjonalna firma, a chemia stosowana wewnątrz toalet niweluje powstały nieprzyjemny zapach.

Wady toalet przenośnych

Jak każde urządzenie, również i toalety przenośne nie są pozbawione wad. Podstawowa to przede wszystkim wydajność. Decydując się na wynajęcie toalety konieczne jest wzięcie pod uwagę ilości osób, które będą z niej korzystać, aby nie trzeba było wzywać dodatkowego wywozu, który jest płatny.

Toalety przenośnej nie można również ustawić w domu, a zatem pełni ona podobną funkcję do starego wychodka, czyli postawiona jest na wolnym powietrzu. Na toaletę przenośną nie może pozwolić sobie każdy – do odebrania nieczystości potrzebny jest właściwy dojazd, a to nie zawsze jest możliwe na przykład na działkach ROD – przed wynajęciem toalety warto zatem upewnić się, że teren odbioru spełni wymagania firmy wynajmującej.

Kto powinien wynająć toaletę przenośną?

Wynajem toalety przenośnej z pewnością jest doskonałą inwestycją dla osób, które właśnie rozpoczęły budowę domu – postawienie WC pozwala na swobodne załatwianie potrzeb fizjologicznych, a jednocześnie zapewnia odrobinę prywatności. Toalety przenośne to dobre rozwiązanie także dla wielu właścicieli działek ROD, które pozbawione są kanalizacji, a zatem załatwianie potrzeb należy zorganizować na własną rękę.

Bez wynajęcia toalet przenośnych trudno wyobrazić sobie także imprezy masowe, do których zalicza się różne pikniki czy festiwale. Warto zadbać o kilka z nich także na stałe w parkach czy w okolicach placu zabaw, aby zmniejszyć zakres załatwiania potrzeb w miejscach publicznych.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)