Jak działa toaleta przenośna?

toaleta przenośnaZ toaletą przenośną choć raz miał szansę zetknąć się każdy z nas – są obecne na imprezach masowych, w parkach, ale także i na placach zabaw. Pozwalają na komfortowe załatwienie potrzeb fizjologicznych, pomagają także w dbaniu o czystość terenów zielonych. Ale jak tak naprawdę działają?

Działanie toalety przenośnej praktycznie niczym nie różni się od działania klasycznej toalety – tak, jak i w domach, również WC stojące na kempingach czy w parkach, posiadają zamek, dzięki któremu zapewnioną mamy prywatność, spłuczkę oraz zbiornik, w którym znajdują się odchody. Co zatem sprawia, że nie wydzielają one nadmiernego zapachu i przede wszystkim – co dzieje się z zanieczyszczeniami?

Toaleta przenośna – budowa

Wielkość i wyposażenie toalet przenośnych zależne jest od modelu. Niektóre posiadają tylko spłuczkę, a inne wyposażone są także w pisuar czy umywalkę. Istnieją także toalety przenośne dla niepełnosprawnych, jak i matek z dziećmi, dzięki czemu łatwiej jest przewinąć malucha.

Pomimo różnej wielkości i wyposażenia, działanie każdej toalety jest takie samo. Toalety przenośne posiadają dwa zbiorniki. W dolnym znajduje się specjalny środek chemiczny, który rozpuszcza odchody. W spłuczce natomiast dodawany jest inny rodzaj chemii, który odpowiada za pozostawienie toalety w czystości i zabija bakterie, aby pomieszczenie spełniało normy higieniczne.

Ze względu na specyfikę płynu, który znajduje się w dolnym zbiorniku, w toaletach nie można używać klasycznego papieru – stosuje się tak zwany papier turystyczny, który szybko rozpuszcza się w wodzie nie prowadząc do zapchania ustępu.

Jak opróżniane są toalety przenośne?

Dodany w dolnym zbiorniku środek chemiczny oprócz rozpuszczenia odchodów niweluje również nieprzyjemny zapach, który pojawia się w toaletach. Opróżnianie tego typu toalet podlega wielu obostrzeniom, dlatego też mogą robić to tylko firmy profesjonalne.

Najczęściej toalety przenośne opróżniane są w tak zwanym systemie serwisowym, czyli na przykład raz na tydzień lub w momencie gdy dolny zbiornik będzie już przepełniony. Oczywiście, zależy od miejsca, a także charakteru imprezy – toalety przenośne ustawione na terenie prywatnym najczęściej opróżniane są raz na dwa tygodnie, podczas gdy na imprezach masowych – tuż po jej zakończeniu.

Serwis toalet przenośnych to nic innego, jak zabranie toalety, która jest już przepełniona i zastąpienie jej nową, która ma pusty zbiornik i jest w pełni zdezynfekowana.

Czy toalety przenośne są czyste?

Po zabraniu toalety i opróżnieniu zbiornika każda toaleta poddawana jest specjalnemu czyszczeniu i pełnej dezynfekcji. Dopiero wtedy jest ponownie gotowa do użytku.

Oprócz środka chemicznego, który niweluje nieprzyjemny zapach odchodów, w toaletach przenośnych do spłuczek dodaje się również specjalny płyn, który dezynfekuje powierzchnię pozostawiając toaletę gotową do użycia.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)