Jak wygląda serwis przenośnych toalet?

Przenośne toalety to bardzo popularne rozwiązanie, chętnie stosowane podczas różnego rodzaju eventów, ale też na placach budowy, gdzie nie ma dostępu do sieci sanitarnej. To właśnie brak konieczności podłączenia kabiny do sieci sprawia, że stanowi świetną opcję na wiele okazji. Zamawiając wc przenośne, trzeba jednak pamiętać, że każda kabina ma określoną pojemność i wymaga systematycznego serwisu. Na czym polega serwis przenośnych toalet?

Serwis toalet przenośnych – jak wygląda?

Serwis mobilnych kabin wc składa się z 4 podstawowych czynności:

  • wybieranie nieczystości: polega na wyciągnięciu zawartości zbiornika i przetransportowanie jej do samochodu asenizacyjnego. Ma na celu opróżnienie toalety z fekaliów. W zależności od ilości osób korzystających z toalety taka usługa powinna być wykonywana mniej więcej raz w tygodniu;
  • dezynfekcja kabiny: kabinę myje się specjalnymi środkami dezynfekującymi, aby dokładnie ją oczyścić. Mycie obejmuje zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część toalety;
  • uzupełnienie w zbiorniku płynu zapachowo-dezynfekującego: do zbiornika wlewany jest nowy płyn dezynfekująco-zapachowy, który pochłania nieprzyjemne wonie;
  • uzupełnienie papieru toaletowego: podczas wykonywania prac serwisanci mogą też uzupełnić papier toaletowy. Zazwyczaj jest to 2 rolki papieru toaletowego na kabinę;
  • dodatkowe prace: jeżeli podczas użytkowania przenośnego wc doszło do jakichkolwiek usterek, podczas serwisu wykonywane są też prace naprawcze.

Jak często powinno się wykonywać serwis toalety mobilnej?

Częstotliwość wykonywania prac serwisowych wynika przede wszystkim z tego, ile osób korzysta z jednej kabiny. W przypadku, gdy toalety stoją na placu budowy, zaleca się jeden serwis w miesiącu, jeżeli z wc korzysta do 3 pracowników. Dwa serwisy w miesiącu są zalecane przy ilości do 8 pracowników, a jeżeli jest ich więcej, najlepiej zamawiać 4 serwisy w miesiącu. Oczywiście w przypadku, gdy z przenośnej toalety ma korzystać dużo osób, najlepiej zamówić więcej kontenerów.

Należy też pamiętać, że środki sanitarne wlewane do zbiornika w kabinie mają określoną wydajność. Jeżeli w okolicy toalety czuć przykry zapach, zazwyczaj oznacza to, że konieczne jest opróżnienie zbiornika i wymiana płynu dezynfekującego. Przy imprezach masowych, trwających więcej, niż jeden dzień, gdy trudno określić, ile osób skorzystało z danej kabiny, zaleca się serwis po każdym dniu imprezy.

Czy serwis toalet mobilnych trwa długo?

Sprawna ekipa serwisowa nie straci wiele czasu na przygotowanie toalety do użytku. Samo wybranie nieczystości zajmuje zazwyczaj ok. 10 minut. Czas serwisu może się wydłużyć w przypadku poważniejszych usterek toalety, wymagających kompleksowej naprawy.

Dlaczego regularny serwis toalet przenośnych jest ważny?

Systematyczne serwisy przenośnych toalet pozwolą zadbać o higienę i ograniczą ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych drobnoustrojów i przykrych zapachów. Jest to bardzo ważne dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)